top of page

Hakkımızda

Temmuz 2019'da kurulan tiplay studio, Türkiye'nin en hızlı büyüyen oyun geliştirme ekosistemidir. tiplay studio, ilk yılında 20 milyondan fazla indirilen iki hit oyun yayınladıktan sonra küresel olarak sürdürülebilir bir oyun geliştirme ekosistemi oluşturmaya odaklandı.

Şubat 2020'de stratejik ortağı Rollic (Zynga) tarafından finanse edilen ve ilk küresel oyun stüdyosu  hızlandırma programı olan oFON Kuluçka ve oFON İvmelendirici’yi başlattı. oFON, Çok kısa sürede dünyanın en büyük hypercasual hızlandırıcı programı olan oFON kurulduğu günden bugüne beş hit oyun üretti: Joust Run, Dodge Master, Queue Jumping, Swords Maker ve Riddle Labs.

tiplay studio 2020'nin sonlarına doğru bir uzaktan çalışma platformu olan Online WorkSpace'i (OWS) hayata geçirdi. OWS çevrimiçi fikir oluşturma, kalite kontrol süreçlerini yürütme, prototipleri yönetme ve profesyonel büyüme gibi bir çok süreci içeren uzaktan oyun geliştirmeye olanak tanıyan bir platformdur.
 
tiplay studio bir Snap partneri olarak ilk Snap oyunu olan “Pair Up!”ı 2021 sonlarında yayınladı. 2022 yılının başında Re-Pie öncülüğünde gerçekleşen ve katılımcıları arasında Kerim Kotan ve Saruhan Tan gibi öncü yatırımcıların da yer aldığı yatırım turunun ardından Snapchat’in Yellow İvmelendirici Programı’na kabul aldı. Aralık ayında ‘’Co-op’’ çok oyunculu bir korku oyunu olan PYRMD’i Steam’de yayınlayan tiplay studio’nun Denizli'de fiziksel ofisi bulunmaktadır. 

bottom of page